Márton Áron

Börtön, mely nem szégyen

82 évvel ezelőtt, 1944. május 18-án szólalt fel Márton Áron, a gyulafehérvári egyházmegye püspöke a zsidók üldöztetése ellen.

Igehirdetés alkalmatlan időkben

76 évvel ezelőtt, 1950. április 27-én tartották meg Marosvásárhelyen a gyulafehérvári püspökség papjainak értekezletét, amelyet a román titkosrendőrség szervezett a „békepapi mozgalom” elindítására.