Jánosi András

Vastaps intézetünk programjának Pozsonyban

A Csemadok megalapításának 75. évfordulóját ünnepelte a Csemadok Pozsonyi Városi Választmánya 2024. szeptember 20-án a pozsonyi Prímási Palota Tükörtermében. Intézetünk a Hungaricus együttes és barátai műsorát mutatta be a gyönyörű, történelmi jelentőségű helyen.

A szabadságért ki kell állni!

Az 1848-as forradalomra és szabadságharcra, a márciusi ifjakra és a magyar népzenében megőrzött, megóvott nemzeti egységre emlékezett a Magyar Összetartozás Intézete. Ám a zenés-beszélgetéses rendezvényen nem csupán 1848 muzsikái csendültek fel, hanem az egykori Magyarország csaknem valamennyi tájának dallamai is. A rendezvényen Deák Dóra beszélgetett Major Anitával, a Magyar Összetartozás Intézetének igazgatóhelyettesével és Jánosi András népzenésszel.

Forradalom és népzene

Margittai Gábor intézetigazgató nyilatkozik a Hungaricus együttes március 13-i koncertjéről.

Thököly és Rákóczi kurucai is erre a zenére táncolhattak

Egyedülálló zenetörténeti felfedezést tett Jánosi András népzenész, zenekutató. Összehasonlító kutatómunkája alapján felfedi, hogy egykor viszonylag egységes lehetett a magyar hangszeres zenei hagyomány, amely az erdélyi és partiumi falvakban maradhatott fönn a legtovább, valószínűleg felvidéki gyökerekkel. Interjú március 13-i rendezvényünk művészével.
2024.
márc.
13.
17:00-18:30

„Szabadságért ki kell állni…” – A régi Magyarország elfeledett muzsikája

Budapest | Tas vezér utca 3–7.
Milyen lelkesítő dalokat énekeltek 48-as honvédeink a szabadságharc csataterei felé masírozva? És milyen zenére mulattak Thököly és Rákóczi fejedelem kuruc katonái két labancverés között?